آژانس خبری

آئین اعلام موجودیت رسمی شبکه ملی سمنهای حوزه ایدز

همزمان با روز جهانی ایدز، آئین اعلام موجودیت شبکه ملی سازمانهای مردم نهاد حوزه ایدز (شمسا) با حضور مسئولین کشوری، نمایندگان سازمانهای بین‎المللی و سازمان ملل متحد و سازمانهای مردم‎نهاد حوزه ایدز برگزار شد.
آئین اعلام موجودیت رسمی شبکه ملی سمنهای حوزه ایدز

همزمان با روز جهانی ایدز، آئین اعلام موجودیت شبکه ملی سازمانهای مردم نهاد حوزه ایدز (شمسا) با حضور مسئولین کشوری، نمایندگان سازمانهای بین‎المللی و سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران و سازمانهای مردم‎نهاد حوزه ایدز برگزار شد.
در این مراسم دکتر محمدهادی ایازی، معاون  اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید توجه کرد که بدون مشارکت مردم، پیشگیری از این بیماری امکان‌پذیر نیست. به‌عنوان مثال در دو حوزه استفاده از سرنگهای آلوده در معتادان تزریقی و افراد دارای رفتارهای پرخطر جنسی، سازمانهای مردم‌نهاد می‌توانند فعالیت کرده و اقدامات اطلاع‌رسانی و آموزشی را انجام دهند.
وی با تاکید بر اهمیت فرهنگ‎سازی در زمینه بیماری ایدز گفت: اقدامات خوبی در زمینه تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری در این حوزه انجام شده است. به‌عنوان مثال بعد از تولید سریال پریا میزان مراجعات به آزمایشگاههای ما ۴۰۰ درصد افزایش یافت. امیدوارم بتوانیم باز هم چنین برنامه‌های فرهنگی و هنری داشته باشیم و در عین حال به سازمانهای مردم‌نهاد کمک کنیم تا بتوانند در این حوزه فعالیت کنند. کانون‌های سلامت نیز می‌توانند اقداماتی را در سطح محلات برای پیشگیری از این بیماری انجام دهند.
در پایان این مراسم، از دکتر مینو محرز، به پاس 30 سال فعالیتهای بشردوستانه در حوزه ایدز تجلیل و عضویت افتخاری شبکه به ایشان اعطا شد. همچنین از نشان شبکه ملی ایدز رونمایی شد و مسئولین حاضر تابلوی یادبود اعلام موجودیت شبکه را امضا کردند.